محصولات اتاق تميز / هواساز هايژنيک...
هواساز هايژنيک

استاندارد ISO 14644-1 اتاق تمیز را به این صورت تعریف کرده است. اتاق تمیز به فضایی گفته می شود که در آن میزان ورود و تجمع ذرات معلق و رشد میکروارگانیزم ها در داخل آن کنترل شده باشد.

مهمترین منبع ورود ذرات معلق و میکروارگانیزم ها به داخل اتاق تمیز، جریان هوا است. جریان هوا به وسیله دستگاه هوا ساز تولید می شود. به هواسازی که تامین هوا برای اتاق تمیز انجام می دهد، هواسازهایژنیک گفته می شود.

سری هواساز های هایژنیک باید دارای خصوصیات ویژه ای باشند. از بارزترین ویژگی های این گروه از هواسازها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در درون دستگاه هوا ساز هایژنیک نباید نقطه یا گوشه ای وجود داشته باشد که محل تجمع ذرات معلق و باکتری ها باشد.
  • دستگاه باید مجهز به سیتمی برای از بین بردن باکتری ها و سایر میکروارگانیزم های بیماری زا، باشد.
  • هوای خروجی از دستگاه باید بدون ذرات معلق و ذرات آلوده کننده باشد.
  • جداره داخلی دستگاه و قطعات داخلی دستگاه باید قابل شستشو و ضد عفونی باشد.
  • جدار داخلی دستگاه باید مقاوم به خوردگی باشد.
  • قطعات و اجزای داخلی دستگاه نباید ذرات معلق تولید کنند.
  • دستگاه باید به خوبی درز بندی شده باشد تا از ورود ذرات معلق جلوگیری شود و از نشت هوا به خارج نیز جلوگیری شود.

معرفی دستگاه های هایژنیک ساخت شرکت آراد انرژی پویا

در شرکت آراد انرژی پویا کوشش بر این شده است که دستگاهی کاملاً مطابق با استانداردهای ویژه اتاق تمیز و با تکنولوژی روز دنیا تولید شود. رویکرد اين شرکت در توليد محصولات، مشتری مداری و تولید محصولات با کیفیت بالا و مطابق با استانداردها می باشد.

برای اینکه در درون دستگاه هیچگونه محلی برای تجمع ذرات وجود نداشته باشد، در هواسازهای هایژنیک ساخت آراد انرژی از پروفیل های ویژه دستگاه های هایژنیک استفاده شده است. این پروفیل ها بدون هیچ گونه گوشه بوده تا از تجمع ذرات معلق در آن جلوگیری شود. پروفیل های هایژنیک ساخت شرکت آراد انرژی پویاو با بالا ترین کیفیت بوده و قابل رقابت با نمونه های اروپایی می باشد. جهت از بین بردن میکروارگانیزم ها، در هواساز های هایژنیک از باکس مجهز به لامپ UV استفاده شده است. برای اولین بار این شرکت اقداو یه ساخت آنتی باکتریال تونل کرده که در خروجی دستگاه نصب می شود. این تونل تمامی میکروارگانیزم های باقی مانده را در خروجی دستگاه از بین می برد.

برای گرفتن ذرات معلق در هوا، هواسازهای هایژنیک ساخت آراد انرژی مجهز به بستر های فیلتر پاکتی، هپا و اولپا هستند. همچنین به منظور دستیابی به بهترین کارکرد در سیستم، با استفاده از سنسورهای کنترل فشار (جهت اعلام زمان تعویض فیلتر) و همچنین پانل اینورتر، دور فن را تغییر داده تا دستگاه همواره در شرایط بهینه قرار گیرد.

امکان دسترسی به تمامی نقاط دستگاه جهت شستشو و تعمیرات و همچنین قابلیت شستشوی تمامی نقاط دستگاه از خصوصیات بارز دستگاه های هواساز هایژنیک ساخت این شرکت است. سینی درین و کف دستگاه‌ها با شیبی مناسب طراحی و قرار می‌گیرند تا شستشوی دستگاه به راحتی صورت پذیرفته و آب به راحتی و به سرعت از دستگاه خارج گردد.

بدنه دستگاه به صورت دو جداره بوده که جداره بیرونی ساخته شده از ورق گالوانیزه اروپایی با ضخامت یک میلی متر و جدار داخلی ساخته شده از ورق استنلس استیل به ضخامت یک میلیمتر می باشد. در بین دو جداره از عایق پلی ارتان تزریقی استفاده شده است. کویل های استفاده شده در دستگاه های هواساز سری هایژنیک آراد انرژی، از نوع کویل های دارای پوشش است. این کویل ها در برابر خوردگی مقاوم بوده و ذرات معلق تولید نمی کنند. فن دستگاه ه از نوع فن با کوپل مستقیم (plug fan) با انحنای پره Backward است.

دستگاه های هایژنیک ساخت آراد به خوبی با مواد درز گیر آنتی باکتریال درز گیری شده است، که هم از ورود ذرات معلق به درون دستگاه و از نشت هوا از داخل دستگاه به بیرون دستگاه جلوگیری شود.